Jaki był Poligon Przedsiębiorczości?

  • 355

Minął ponad miesiąc od Poligonu Przedsiębiorczości-konferecji o ekonomii, a w tym roku również o E-Biznesie. Jak wyglądała tegoroczna edycja?

O godzinie 14:30 dwudziesto minutowym spóźnionym obiedzie zaczął się Poligon Przedsiębiorczości. Tradycyjnie pani dyrektor Beata Zdanowicz powitała wszystkich uczestników i podziękowała prelegentom za przyjście. Następnie przed młodą publicznością wystąpił pan Zygmunt Kawecki i przedstawił młodzieży przepis na wygraną w Olimpiadzie z Przedsiębiorczości. Ten wykład był szczególnie interesujący dla tych, którzy w przyszłości chcieliby wziąć w niej udział.

O godzinie 15:00 z energią i charakterystyczną dla niej samej wyszła na scenę Marysia Czok- młodziutka blogerka modowa. Jej wykład był o tyle interesujący, że prelegentka to nastolatka, co wprowadzało niemały zamęt wśród publiczności. Sama Marysia stwierdziła, że przygotowanie się do wystąpienia pomogło jej zrozumieć ,,o co jej w tym wszystkim chodzi”.  Młodzież udała się po wykładzie na przerwę.

                 ,,Czytałem jej bloga- niegłupio pisze, aż jestem ciekawy do czego to się rozrośnie.”

W trakcie przerwy przyszła kolejna prelegentka. Pani Sylwia Majcher profesjonalnie opowiedziała o swojej działalności na blogu, a także skupiła się na tym jak pozyskiwać nowych czytelników. Publiczność była zachwycona!

Kolejny wykład był wyjątkowo interesujący dla tkz. geeków. Pan Bogumił Kamiński to analityk, który z pasją opowiedział nam o Sztucznej Inteligencji i jej możliwościach. Mimo, że po wykładzie przyjechała pizza, wiele osób zostało na sali, by porozmawiać z prelegentem. To chyba najlepszy dowód na to, że Poligon to nudne wykłady, ale spotykanie się z ciekawymi ludźmi i nabywanie nowych umiejętności.

A jak już jesteśmy przy pizzy- szybko zniknęła, ale to chyba nie jest zaskoczenie. O 19:00 przyjechał pan Marek Kuzaka- prezes AMS- z inspirującymi warsztatami, dzięki którym zobaczyliśmy reklamę z kompletnie innej strony. Mogliśmy poznać powstałe już projekty, a także stworzyć coś własnego. Uczestnicy sami byli zaskoczeni efektami swojej pracy!

 

Minęła 20:30 i przyszedł czas na debaty oksfordzkie, czyli kulturalne debata, w której zdecydowanie zabronione jest obrażanie bądź wyśmiewanie mówców strony przeciwnej. Zadaniem debaty jest dyskusja nad tezą. Debatują przeciwnicy tezy oraz jej obrońcy. Przewodniczy im marszałek, który ma do pomocy sekretarza czuwającego nad czasem i kolejnością wypowiedzi. I w Witkacym braliśmy udział w takiej debacie. Wszyscy świetnie się bawili, bo mimo kulturalnej atmosfery, nie zabrakło żartów i śmiechu.

Po 1,5 godzinnych debatach przyszła pora pożegnać osoby nienocujące w szkole i zjeść kolację. Herbata, kanapki z serem, dżemem, a także kremem czekoladowym. Czego chcieć więcej? Część osób zaczęło już przygotowywać się do snu na Hali Sportowej, bo w tym roku wyjątkowo Poligończycy spali właśnie w tym miejscu. Z jednej strony byli tacy, co spali, ale to nie przeszkadzało dużej grupie osób grać w koszykówkę na Hali. Noc przebiegała spokojnie, wraz z nocną zbiórką o 2 nad ranem, kiedy to pan Kawecki zapobiegawczo przeliczył uczniów, a potem zgaszono światło, by choć część z 80 uczestników mogła odpocząć.

,,Pan Zygmunt Kawecki ustawił nas w dwuszeregu i przeliczył. Wszystko o drugiej w nocy! Nie zapomnę tego nigdy!”

 Rano wszyscy stawili się o 8:00 na wykładzie Agnieszki Banaś. Pod koniec zadawano wiele pytań dotyczących tematu  prelekcji, czyli bezpieczeństwa w sieci. To był kontrowersyjny wykład, a dyskusje dotyczące go odbywały się również długo po nim. Jak widać Poligon Przedsiębiorczości inspiruje do rozmów i

O godzinie 9:30 zaczął się Quiz Ekonomiczny Pana Zygmunta Kaweckiego, czyli stały i niemalże jak pizza wyczekiwany punkt programu całego Poligonu Przedsiębiorczości. W trakcie godziny grupa uczestników odpowiadała na kilkadziesiąt pytań dotyczących ekonomii. W trakcie przerwy, po 10:30 Zarząd Poligonu i Pan Zygmunt Kawecki sprawdzili testy.

Pół godziny później, już o 11:00 zaczął się ostatni wykład dwóch panów: Radosława Miklaszewskiego ( prezesa Directors Warsaw)i Michała Lewandowskiego. Opowiadali o e-sporcie i możliwościach z nim związanych. Okazało się, że wsród młodzieży jest spora grupa fanów tego typu spędzania wolnego czasu. I ten wykład był dla publiczności ciekawym doświadczeniem.

,,Gdy przyszedł czas pożegnań, zdałam sobie sprawę, że znam tych ludzi tylko od wczoraj”

Poligon Przedsiębiorczości zakończył się podsumowaniem, podczas którego nie brakowało wzruszenia i ciepłych słów. Rozdano dyplomy, nagrody książkowe i podziękowania. Po oficjalnych pożegnaniach przyszedł czas na rozstanie się z kolegami z dalszych części Polski, którzy musieli jechać na pociąg.

 

Poligon Przedsiębiorczości to wspaniałe wydarzenie, pełne nieoczekiwanych zwrotów akcji i nowych doświadczeń. Miejmy nadzieję, że w przyszłym roku też będzie tak wspaniale.

 

Podobne wpisy